Stretla som skauta. To ma poznačilo.

Autor: Eva Ježovičová | 21.7.2015 o 19:53 | (upravené 21.7.2015 o 20:20) Karma článku: 11,39 | Prečítané:  3966x

Môj frajer je skaut. Správa sa ako skaut, a keď si oblečie uniformu, ako skaut aj vyzerá. Za opaskom nosí nožík, na krku šatku. 

Vie si postaviť prístrešok v prírode prakticky z čohokoľvek a keby bolo najhoršie, večeru by si ulovil vlastnými rukami. Popritom, ako strúha drevenú lyžicu mi dokáže rozprávať o priateľstve a láske.

Môj frajer ma zobral na skautský tábor. Skautský tábor pre mňa vždy vyzeral exoticky. Už na prvé počutie sa javil ako ideálne filmové prostredie pre niekoľkodielny mládežnícky seriál s mierne absurdným humorom.

Možno je to tým, že o skaute sa toho veľa nevie, teda okrem toho, čo vedia samotní skauti a čo odznelo v slávnom videu Jura Šoka Tabáčka.

Väčšina ľudí si mýli skautov s nejakou náboženskou komunitou, ktorá žije v lesoch, vzýva ducha svätého a loví veverky.

Aj takí iste sú.

Ale môj frajer nie. On je prosto skaut ako sa patrí.

Historky zo skautského tábora sú mimoriadne autentické. Dva týždne v prírode totiž vyzerajú ako dokonalá živná pôda pre všetko nadprirodzené, od sekier trčiacich z nohy cez rozbité ústa až po deti v latríne. Už len samotný fakt, že kdesi uprostred prírody sa banda nadšenej uniformovanej mládeže zmobilizuje na postavenie kompletného tábora s kuchyňou, kúpelňou a latrínami a po dvoch týždňoch podľa správnosti nenechá po sebe ani stopu, je pekná čriepka, hoci tak veľmi vytrhnutá z lepkavej reality mestských dní.

Napriek tomu, že najprv nerozumiete všetkým tým rituálom a prísahám, a zdajú sa vám prinajmenšom čudné, už po pár dňoch sa prichytíte, že dvíhate ruku s prekríženými prstami a hovoríte o záchrane vlajky, nočných hliadkach a bobríkovi odvahy. Po chvíli vám príde celkom prirodzené, že vaším jediným problémom je, čo pripraviť na obed, kde zohnať drevo, ako zabaviť deti a kam sa skryť pred slnkom.

A keď sa potom vraciate do reality, tak zistíte, že vám jednoducho chýba priezračná nočná obloha, gitara pri ohni, kúpanie v potoku a báchorky rozprávané v popoludňajšej pauze.

Vtedy viete, že vás dostali. Oddnes až navždy budete mať pár historiek s charakteristickým úvodom: „...raz na skautskom tábore..“ 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Najväčší tender tretej Ficovej vlády sa blíži do finále

ŽSR chcú modernizovať úsek za Bratislavou za viac než 300 miliónov eur.

ŠPORT

Prečo cena Ronalda rapídne klesla?

Ronaldo je na konci svetovej päťdesiatky.

DOMOV

Harabin má k prezidentskej petícii bližšie, ako priznáva

Harabin sa zneužitia svojich údajov nebojí.


Už ste čítali?