Pošli dobro ďalej (a nalej)

Autor: Eva Ježovičová | 6.4.2014 o 23:28 | (upravené 6.4.2014 o 23:59) Karma článku: 4,08 | Prečítané:  775x

Každý víkend by mal splniť podstatu hesla: od slov k činom. Práve preto v piatok veľa hovorím o ničom a v sobotu robím veľa za nič. Vlastne nie, zase iba kecám.

Od slova doslova

O slovách sa toho už nahovorilo. Nemôžeme bez nich žiť, definujeme sa nimi, defilujeme okolo nich. Žijeme, aby sme hovorili a hovoríme, aby sme ostali živí. Mlčanie pripomína smrť a komu by sa chcelo zomrieť, teraz, na jar?

V Novom Meste nad Váhom to potvrdzujú činmi – mládež sa rozhodla rozpohybovať (novo)mestský život a postaviť susedskú knižnicu na stračej nôžke. Že ste ešte o tomto projekte nepočuli? Veľká frajerina, ktorú si pod svoje krídla zobral Martinus. A preto vo viacerých mestách dnes staré knižky získavajú novú strechu nad hlavou.

Na besede o slove o tom hovorí Janka s Evkou. Druhá Evka, taká iná, tára o blogoch. Akoby o nich niečo vedela.

Od slov k činom a naopak

Hovoriť znamená, že máte o čom. Ale veľa a užitočne sa dá hovoriť aj o ničom, ako vravieva Samo Marec. A čo sa týka tých činov: Ako hlásal súdruh socialista, hor sa do práce – vzhůru k lepším zítřkům! Piatkové reči o slovách s dobrým vínom a hudbou sa končia, nastupuje pracovná sobota.

Nadránom preto okrem zvyškov polámaných spomienok zbierame odpadky v Čachtickej doline. Vraj, aby som mala o čom písať. Akoby sa už do onej chvíle toho nenazbieralo dosť.domcek-stracia-nozka.jpg

Ľudia, nechajte si ten odpad

Čachtice sa takto zmobilizovali už desiaty rok. Občianske združenie Krajina Karpaty nahnalo do doliny množstvo dobrovoľníkov, ktorí si vyhrnuli rukávy a dali sa spoločne do práce. Od malých, stredne veľkých až po najväčších, od bielych, cez tmavších až po najtmavších, všetci sa spoločne krčíme nad smetiskom, ktoré pospolitý ľud tak úspešne vyprodukoval za ostatné mesiace. Štatisticky je najväčší výskyt prázdnych fliaš, čo len dosvedčuje moju skúsenosť s Čachtičanmi, že ľúbia vypiť. Lenže kým pohostinnosť Čachtičanov je v úplnom poriadku, po hostine, bohužiaľ, neprichádza vždy poriadkumilovnosť.

Solidárne prikladám ruku k dielu, nech je vidieť, že nemám len ako zlý intelektuál, veľa rečí, ale že sa ani roboty nebojím! Súdruh socialista by bol na mňa hrdý!

 

Takto sú po niekoľkých hodinách vrecia plné a my špinaví aj za ušami. To je ten pravý čas prejsť od činov zase k slovám. Nad guľášom a pri pive sa napokon jazyk odviaže najľahšie...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?