Ťažoba vlastného tela na dne bazénu i neuveriteľná ľahkosť plávania

Autor: Eva Ježovičová | 21.3.2013 o 15:29 | (upravené 5.8.2013 o 22:10) Karma článku: 3,42 | Prečítané:  387x

Vonka dnes pršalo, tak som šla na plaváreň. Aplikácia mojej životnej filozofie v praxi – z blata do kaluže. Teta šatniarka mi podala do ruky kľúčik od skrinky spolu so slovami: „Jemu (kamarátovi) som dala číslo 23 a vám 32.“ Zasmiali sme sa. „Malo to byť naopak,“ vravím jej, „ 23 som oslávila včera.“ „Tak teda blahoželám,“ povedala s úsmevom.

 

Potom som vošla do šatne. Prvá vec, na ktorú mi padol zrak bola masívna postava jednej staršej dámy, celkom obnažená a ohnutá v páse pod teplovzdušným fénom. Trochu som sa zarazila a úsmev na tvári zamrzol. Išla som sa prezliecť do plaviek a počas vyzliekania som sa pohľadom do zrkadla opakovane uisťovala, že 23 ešte nie je tragické číslo. Že mám stále čas. Aj keď ten neprestajne beží. To hrozivé vedomie, že o rok to bude 24 a o pár rokov možno aj o 24 viac. (Kilogramov samozrejme.)

Tak som šla do bazénu, utopiť realitu, nechať myšlienky odplávať. Nechať to plávať.

Okraj bazénu bol obrúbený húfom škôlkarov. Výkriky striedali hlasy ich tíšiteľov, ktorí ich za ruky ťahali do vody. Niekoľko krpcov v trenírkach triaslo sa zimou, ďalší strachom z neznámych hlbín. Zopár ich smelo máčalo chodidlo do studenej vody a smejúc sa, plácalo sa po oblom brušku.

Tak som sa s hlbokým nádychom ponorila pod hladinu a opustila istotu brehu. Naraz ma vydesilo niečo, čo som si nikdy predtým nevšimla. Odraz vlastného tela na hladine. Plávajúc pod ním, pred ním, márne som sa mu snažila uniknúť. No bol to len tieň, a pred tým sa uniknúť nedá. Iba zavrieť oči a prestať ho vnímať.

Človek, keď nevie, či má byť nebom či zemou, mal by len zavrieť oči a byť sebou.

Potom sa stáva mysľou a prestáva byť (iba) telom.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?