Hodiť si to na narodky

Autor: Eva Ježovičová | 31.3.2014 o 15:08 | (upravené 31.3.2014 o 15:27) Karma článku: 6,04 | Prečítané:  613x

K svojim dvadsiatim štyrom som dostala mincu. Vynorila sa spomedzi záplavy čokolád a iných darčekov a zastrela mi na chvíľu pohľad. Sedím za stolom, obraciam ju medzi prstami, snažím sa pochopiť, čo to znamená, keď človek dostane zberateľskú mincu. Podnet, že je najvyšší čas prejsť k serióznosti a začať sa zaoberať vážnymi vecami?

Dostať zberateľskú mincu je ako založiť sporo účet alebo investovať na burze. Je to znamenie, že sme dospelí, lebo myslíme už dnes čo bude s tou mincou zajtra.

Možno je minca len ďalší stupeň, na ktorý máme vystúpiť. Je to vyvýšený schod, na ktorý sa ťažko vylieza, ale treba to urobiť. Čo v trinástich bola podprsenka, v dvadsiatich príbory a hrnce, niekedy medzi tým uteráky a obliečky, je dnes táto minca. Začiatok dlhej cesty plnej neistých investícií popri klasických hodnotách. (Staro)rodičovské gesto. answer-throw-the-biased-coin-twice.jpg

Keď nad tým rozmýšľam, minca je skvelý darček. Formálny symbol blahobytu, ktorého obsah sa mení. V dvadsiatich štyroch môžete s takou mincou urobiť čokoľvek – predať ju, darovať alebo len tak, z rozmaru odhodiť. Tiež si ju môžete nechať alebo investovať. Môžete žiť v prítomnosti, alebo myslieť do budúcna. Všetko má napokon dve strany, a keď práve neviete, čo ďalej, vždy si predsa môžete hodiť.  Tou mincou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?