Aj kabelky potrebujú životný priestor

Autor: Eva Ježovičová | 22.3.2014 o 14:18 | (upravené 22.3.2014 o 22:52) Karma článku: 6,53 | Prečítané:  266x

Odhodlane vchádzam do autobusu, čaká ma dlhá cesta – na koniec uličky. Je štvrtok alebo hociktorý iný deň a moderná karosa praská vo švíkoch. S nádejou prechádzam pohľadom po sedadlách, no márne - dnes nie je môj šťastný deň. Každý štvrtkový cestujúci má vedľa seba prísediacu. Tašku.

Prísediaca sa pohodlne rozvaľuje na sedadle, a keď prechádzam okolo, ostentatívne odvracia tvár, tvári sa, že nie som. Len čo zmiznem, opäť sa uvoľní a rozloží sa na celú šírku sedadla. Škodoradostne naťahuje zips od líca k lícu. Nemám jej to za zlé, viem, že aj ona potrebuje životný priestor. Je to predsa dáma.

Taška alebo kabelka ak chcete je právom fenomén. Pre svojho majiteľa je formou sebavyjadrenia, vkusu, štýlu, demonštráciou sily a bohatstva, dôkazom originality a komunikačným nástrojom. Kabelka je niečo ako nemý hovorca, zástupca, manifest ľudskej povahy, postojov a predstáv. Kabelka je To, ono. Veď viete. A práve preto kabelka potrebuje vlastné sedadlo. Nech každý vidí, že je a čo je zač. Sedieť na kolenách majiteľa je predsa ponižujúce. To vie každý.

Ospravedlňujem sa šoférovi – nekúpila som miestenku svojej taške. Môžem to ešte napraviť?

Šofér sa na mňa díva nechápavo, tuším sa hnevá. Do budúcna to napravím – sľubujem. A mám ešte lepší nápad – čo tak predávať lístky 1 + 1? Nech je jasné, že miesto po mojom boku patrí kamoške taške.

Nech sa už nikomu neprihodí také faux pas, ako raz zažila Vanda v preplnenom vlaku.

Vanda (nevinne?): -Prepáčte, máte tu voľné?

Pani (vinne?): -Nie, mám tu tašku.

Už chápete, o čom hovorím?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?