Aj pri zmysloch myslíme na nezmysly

Autor: Eva Ježovičová | 8.11.2013 o 11:44 | Karma článku: 6,60 | Prečítané:  387x

Je piatok a voľný deň. (pre niektorých šťastných školopovinných). Behám. V okolí rieky sa vznáša hmla, pred seba vidím asi na vzdialenosť dvoch metrov. Nevadí mi to. Do uší mi šepká Alex Clare. Bežcov stretávam málo. Na vlasy mi prší voda v pomýlenom skupenstve. Je krásny deň.

Už som takmer doma, ešte prebehnúť pár ulíc. Ešte jedno priecestie. Ponorená do snov, môj pohyb má podobu vznášania sa. Usmievam sa na pánov v spoločnosti chmúr. Svet je taký malý. Aspoň v tomto meste. V hlave je celý vesmír.

Ani si nevšimnem, že sa von niečo deje. Akési auto odpočíva pri ceste. Šofér sa na mňa cez čelné sklo zamyslene díva. Prečo tam stojí? Načo čaká?

Prebehnem cez železničné priecestie križujúce cestu. Nepočujem pípanie. Nevidím vlak. Až keď zdvihnem hlavu, všimnem si, že na ňu padá rampa.

 

Pred dvomi rokmi zrazil vo Zvolene vlak dvadsaťtri ročnú dievčinu, ktorá suverénne prešla cez priecestie so slúchadlami na ušiach a korčuľami na nohách.  Obišla ôsmich ľudí, zdvihla závoru a zrazila sa s vlakom. Osem ľudí sa pozeralo na nepochopiteľný čin mladej ženy.

Myslím na jej nerozvážnosť. Hlava v oblakoch, uši nepočujúce, oči zatvorené. Máme päť (podľa niektorých aj šesť, deväť, dvadsaťjeden, či dokonca päťdesiattri) zmyslov, a pritom tak často myslíme  na nezmysly.

 

Bežím, bežím hmlou     kolajnice.jpg

bežím za Tebou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?