Šťastné a veselé cesty pokračujú

Autor: Eva Ježovičová | 4.10.2013 o 21:08 | Karma článku: 4,96 | Prečítané:  373x

Vracali sme sa z Turecka po týždni strávenom v šialenom, takmer dvadsaťmiliónovom Istanbule a pokojný dych na skle autobusu mi prezradil, že cesty do chaosu a z neho človeka napokon vždy privedú k vnútornému pokoju.

Starosti zmizli. Všetky problémy sa zdali riešiteľné. Cesta pokračovala a hoci nás vracala domov, zdalo sa, že vedie až ďaleko za domov, až kamsi  do neznáma. Bolo to zmierenie s miestom nášho trvalého výskytu vo svete. Domov má v cudzine vždy o čosi väčšiu cenu.

Potom som hovorila s Lenkou, Veronikou, Slávkou, Katkou, a ďalšími menami, ktoré nie sú dôležité. O tom, ako ich nôžky prešli Island, Britániu, Maroko či Francúzsko. O tom, ako sme všade boli, všeličo sme videli a okúsili viac z toho sveta tam von. Spomienky a príbehy nemali konca a ani nikdy nebudú mať.

Po dlhom rozprávaní vždy príde okamih ticha, keď všetky zážitky dávame na váhy s tým, aká je situácia dnes. Kde sme, kto sme a či nás cesty do neznáma priviedli k hlbšiemu poznaniu toho tam vnútri a toho tam vonku. Akoby nad všetkým napokon vždy visel rovnaký otáznik: Vraciame sa z ciest do toho istého bodu, z ktorého sme vyšli alebo je už cesta späť celkom iná?

Sú cesty len prerušením normálneho života alebo celkovým posunom na trajektórii života?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?